wtorek, 2 czerwca 2015

Potyczki pocztówkowe - Pakistan vs. BahamyDo tej pory w potyczkach pocztówkowych prezentowałam Wam naprawdę mocnych przeciwników. Walczyli zawzięcie, czasami trudno było stwierdzić, kto wygrał pojedynek. Dziś z kolei chciałabym Wam pokazać drugorzędnych wojowników, ale też udowodnić, że w prawie każdej kartce można znaleźć coś ładnego, coś przykuwającego oko.
Co łączy dzisiejsze pocztówki? Obydwie pochodzą ze swapów, otrzymałam je w ciągu ostatnich miesięcy. Zarówno na jednej, jak i na drugiej pocztówce w oczy rzucają się zwierzęta. I choć nie zbieram kartek ze zwierzętami, to nie mogę powiedzieć, że ich nie lubię. Ogromnie cieszyłabym się, gdybym z Afryki dostała kartkę ze słoniem. Raczej nie skakałabym z radości, gdybym umówiła się na wymianę z kimś ze Słowacji, miałaby to być moja pierwsza kartka z tego kraju, tymczasem otrzymałabym pocztówkę z pieskiem. Sytuacja z życia wzięta.
Na pierwszy ogień idzie kartka z Pakistanu.
Zacznę od tego, co mi się w tej kartce podoba. Pochodzi z Pakistanu – kraju, o którym sporo czytałam, kraju arabskiego; to moja pierwsza przesyłka stamtąd. Widoczne na niej zwierzęta są albo przesłodkie, jak orangutany w prawym górnym rogu czy małpa na zdjęciu z lewej strony, albo utalentowane, jak ta zgrabna foczka.  Ładnie wyglądają również te egzotyczne, barwne owoce. Niestety, kartka dotarła do mnie dość zniszczona, nie wiem, czy w takim stanie została wysłana, czy maltretowano ją po drodze. Wyciągnęłam ją ze skrzynki w sobotę, co jest jakimś ewenementem. Znaczki zostały naklejone na całej długości pocztówki i troszkę wystają, co zbyt estetycznie nie wygląda… Ta czarna ramka psuje cały efekt – kto wymyślił te ciemne obramowania? Przecież widok zazwyczaj o wiele lepiej prezentuje się otoczony białą ramką… Nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale wiadomość też nie powala – ktoś przedstawił się, wyraził nadzieję, że kartka mi się spodoba i życzył miłego dnia. Tyle.

Pakistan
Dobra. Czuję się jak jakaś wybredna istota. Przejdźmy do drugiej kartki, która… no trochę mnie zawiodła.
Moja pierwsza widokówka z Bahamów. Czy tak wyobrażaliście sobie pocztówkę z tego kraju? A gdzie plaże, gdzie palmy, gdzie turkusowe morze? Bahamy w wielu rozmowach są ucieleśnieniem raju. Tymczasem ja otrzymałam kartkę z ptakami. Jej zdecydowanym plusem jest fakt, że na obrazku widnieje nazwa kraju. Kartka sama w sobie brzydka nie jest, tylko raczej mało zgodna z moimi oczekiwaniami i nieco ubrudzona. Ech, czasami człowiek za dużo sobie wyobraża, prawda? ;) 

Bahamy
Ale mam dla Was jeszcze coś! Zobaczcie, jak ta pocztówka została wypisana. Nie jestem mistrzynią w odczytywaniu pisma, musiałam poprosić o pomoc moją mamę, która nie zna angielskiego. Wspólnymi siłami dopatrzyłyśmy się sensu, ale to chyba pisał jakiś lekarz. ;)
Która kartka według Was zwycięża tę bitwę? Macie już pocztówki z Pakistanu i Bahamów? Może piękniejsze niż te moje.
Pozdrawiam!
Sara

11 komentarzy:

 1. Kartka z Pakistanu lepsza moim zdaniem ,

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie podoba się bardziej druga pocztówka, ale jeśli Cię to pocieszy, to moja pocztówka z tego miejsca również mnie nie satysfakcjonuje. Z Pakistanu pocztówki nie posiadam. W sumie chyba nigdy nie pytałam nikogo o swap z tego państwa. O dziwo dla mnie to pismo nie stanowi problemu i rozczytałam na spokojnie.Być może jest to spowodowane wprawą w sprawdzaniu kartkówek itp. w szkołach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też bardziej przypadła mi do gustu pocztówka z Bahamów, ale pismo faktycznie - ciężkie do odczytania, i zdecydowanie udałabym się z pomocą do mamy (jak Kinga mówi, sprawdzanie prac uczniów sprawdza się w tych sprawach ;d)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety czasem nie dostajemy tego czego byśmy chcieli..
  Z Pakistanu jeszcze nie posiadam pocztówki zaś z Bahamów owszem.. pociesze Cię tym że moja nie powala pięknem.. Pismo faktycznie ciężko do odczytania,pewnie też miała bym z nim problem..
  nie wiem która pocztówka bardziej mi się podoba,ale wydaje mi się że druga;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Obydwie pocztówki średnio przypadły mi do gustu, ale jakbym miała wybierać, to wybrałabym kartkę 2 - Bahamy

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsza kartka wprawdzie jest wysłana z Pakistanu ale przedstawia ogród zoologiczny w Singapurze. :-(
  Pakistan jest państwem islamskim zamieszkałym przez wiele narodowości, z których największe to Pendżbczycy, Beludżowie i Pasztuni.
  Poza religią jedyne co mają wspólnego z kulturą arabską to używanie arabskiego alfabetu do pisania w urdu i paszto.

  Dla mnie kartka z Bahamów jest ciekawsza bo pokazuje kawałek historii. Plaże i palmy są na każdej karaibskiej wyspie i bez podpisu trudno byłoby zgadnąć któą wyspę reprezentuje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Głosuję na pierwszą. Bardziej różnorodna, ciekawsza.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kartka z Pakistanu zdecydowanie wygrywa! Jest ładna, naprawdę. I ciemne ramki kompletnie mnie nie odrzucają. Osobiście wolę pocztówki kompletnie BEZ ramek, ale jeśli już są - obojętne mi to, w jakim są kolorze. Druga pocztówka kojarzy mi się z jakąś... reklamówką biura podróży. Pierwsze wrażenie? O kurcze, ktoś chyba wysłał free-card.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pocztówka z ptakami zdecydowanie podoba mi się bardziej niż pierwsza. Jednak, faktycznie z Bahamów również oczekiwałabym czegoś innego.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciężko powiedzieć, która kartka jest ładniejsza. Na pewno oczekiwałbym czegoś innego z jednego jak i z drugiego kraju.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kurcze, pismo faktycznie typowo lekarskie :D. Nie dziwię się, że miałaś problem z rozczytaniem.
  Moim zdaniem wygrywają Bahamy! Co prawda nie jest to wymarzona pierwsza kartka z tego miejsca, ale ma coś w sobie, coś takiego, co urzekło mnie bardziej niż to, co prezentuje widokówka z Pakistanu :).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie miłe słowa, komplementy, ale także za rady i konstruktywną krytykę.
Thanks for all kind words, compliments but also for advice and constructive criticism.