piątek, 13 maja 2016

"Ułatw nam życie - dorzuć się do maszynki!"Każdy z nas ma jakieś marzenie. Niektórzy wielkie, potężne, z lekka przerażające, inni nieco mniejsze i skromniejsze. Tylko samo marzenie nie wystarczy. Wypadałoby zacząć działać. I tym marzyciele różnią się między sobą – część z nich znajduje w sobie odwagę, by spełnić marzenie, inni biernie czekają… Do tej pierwszej grupy należą Ania i Rafał, dwoje studentów, którzy postanowili stworzyć projekt na stronie Polak Potrafi i w ten sposób jeszcze bardziej rozwinąć swoją pasję, jaką jest rękodzieło. Zajmują się nim już od 3 lat!
O stronie Polak Potrafi pisałam już przy okazji Oli i jej marzenia o założeniu własnego sklepiku z pocztówkami. Udało się! Dzięki dobrym duszyczkom (takim jak Wy!), Aleksandrze udało się zebrać potrzebne pieniądze i sklepik Polska Pocztówka ruszył. 
 


Pasją Ani i Rafała tymczasem także są… kartki. Tylko w nieco innym wydaniu. ;) Tworzą oni wyjątkowe kartki okolicznościowe, a także albumy czy tzw. exploding boxes na różne okazje. A to wszystko wykonane ręcznie! Wyobrażacie sobie, ile to zajmuje czasu? Dlatego Ania i Rafał, myśląc o kolejnych obdarowywanych osobach, postanowili poprosić o wsparcie


Każdy z Was może ich wesprzeć dowolną kwotą, a w zamian za to otrzymać upominek.

Ale dobra, dobra, na co pójdzie uzbierana kwota? Na maszynkę Sizzix Big Shot, która ułatwiłaby parze studentów wycinanie skomplikowanych wzorów. Koszt takiego cuda to 750zł i właśnie tyle muszą zebrać Ania z Rafałem. Wierzę, że dadzą radę. Ja już dorzuciłam się do puli, a Wy? ;)
Być może nie każdy z Was pamięta zasady działania strony Polak Potrafi. Krótko przypomnę, jak to działa:
1. Każdy może wpłacić dowolną kwotę tutaj.

2. Jeśli do 23 czerwca nie uda się zebrać 750zł, wszystkie wpłacone pieniądze wrócą na konta darczyńców.

3. Gdy projekt zostanie ufundowany, w zależności od tego, jaką kwotę wpłaciliście, otrzymacie nagrodę. :)

4. Pamiętajcie, że tutaj liczy się każda złotówka
Wszystkie zaprezentowane w tym poście przedmioty zostały wykonane przez Anię i Rafała

Więcej o projekcie "Ułatw nam życie – dorzuć się do maszynki" przeczytacie tutaj.
Trzymajcie się ciepło!
Sara
PS Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie na moim fanpage'u! :D Chyba częściej muszę organizować takie szybkie konkursy, bo przyznaję, że ten wczorajszy sprawił mi duży radości. :D Mam nadzieję, że Wam też. Gratuluję zwycięzcom! 

3 komentarze:

 1. Podziwiam! Ja sama mam koleżankę, która wykonuje własnoręcznie kartki okolicznościowe, bardzo często przysyła mi je na urodziny, święta, imieniny. Wiem, jakie to pracochłonne. Chętnie wsparłabym Anię i Rafała, jednak chwilowo nie mam pracy, więc może jak znajdę to pomogę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdybym tylko nie odkładała na własny biznes z chęcią bym się dorzuciła :P
  Sama chciałabym kiedyś wziąć udział w Polak Potrafi by wydać swoją książkę i zrealizować projekt podróżniczy, dlatego życzę powodzenia, oby się udało. Jak tylko będę w stanie, wrzucę tam kilka złotych ;)

  zapraszam :)
  http://mswildheadspostcards.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Twój konkurs na FB niestety przegapiłam, ale serdecznie gratuluję uzyskania takiego wyniku z angielskiego! :)
  Co do maszynki, to również pomogłam Ani i Rafałowi, ponieważ takie inicjatywy aż miło popierać. Udostępniłam także post u siebie i widziałam, że coraz mniej im się zostało do zebrania. Mam nadzieję, że się im uda :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie miłe słowa, komplementy, ale także za rady i konstruktywną krytykę.
Thanks for all kind words, compliments but also for advice and constructive criticism.