sobota, 16 lipca 2016

Dzieła Matki Natury na zdjęciach


Dawno temu, gdy jeszcze uczyłam się do matury, na kilku blogach natknęłam się na tag - #ChallengeOnNaturePhotography. Pierwotnie owa zabawa miała polegać na publikowaniu wykonanych przez daną osobę zdjęć każdego dnia przez tydzień. Co więcej fotografie te miały przedstawiać przyrodnicze piękno naszego świata.

Lubię robić zdjęcia i z każdym kolejnym pstryknięciem sprawia mi to większą przyjemność. Kwiaty czy zwierzęta fotografowałam już jako dziecko, używając do tego aparatu-cegły i przedpotopowego, niedotykowego telefonu z klapką. Do dziś mi to zostało, tylko sprzęt mam trochę lepszy. I możliwości większe – wyszłam poza ogródek babci.


Wybrałam dla Was 7 zdjęć, na których to nie zabytek albo ja jesteśmy na pierwszy planie, lecz przyroda!
Toruń
Mała Nieszawka
Gdańsk
Góry Świętokrzyskie

Bałtyk, w okolicach Nynashman
Muszyna

Mała Nieszawka
Które zdjęcie podoba Wam się najbardziej? Czy Wy też lubicie fotografować przyrodę?

Pozdrawiam

Sara

7 komentarzy:

 1. mi najbardziej podoba się przedostatnie. Czyżby to kamień rzucony do wody dał taki efekt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. taak, to kamień. uwielbiam ten trik. ;)

   Usuń
 2. Zdjęcie z Muszyny najlepsze! Ja uwielbiam fotografować przyrodę, zarówno w wersji makro jak i całych krajobrazów, choć te drugie sprawiają mi dużo większą satysfakcję (szczególnie jeśli uchwycę jakiś niesamowity kadr). :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja lubię fotografować wszystko, ale chyba przede wszystkim architekturę i ornamenty :)
  Najbardziej podobają mi się 2 ostatnie zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. również lubię fotografować architekturę, zabytki, może nawet bardziej niż naturę :D

   Usuń
 4. Czy lubimy fotografować przyrodę? Owszem owszem, ale to już zauważyłaś pewnie dawno temu :D. Jak tylko mogę, chwytam aparat i oddaję się przyjemnościom. Najbardziej podoba mi się zdjęcie Bałtyku, no i ten pierwszy kwiatek <3. A zdjęciem bociana uświadomiłaś mi, że chyba nigdy nie fotografowałam tych ptaków :D!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli dobrze pamiętam to chyba nawet nominowałam Cię do tej zabawy na Facebooku, ale to było tak dawno, że już nawet nie jestem tego pewna. Sama dodawałam zdjęcia w trakcie tej zabawy, ponieważ bardzo lubię fotografować otaczającą mnie przyrodę. Zwykły, codzienny deszcz, słońce między drzewami czy tęczę. Wszystko jest warte uchwycenia :D
  Najbardziej podoba mi się zdjęcie Bałtyku. Jest takie wyciszające. Uspakaja mnie ta spokojna woda. I te skalne wysepki, super! Ale Ci się Saro super udało uchwycić wodę na zdjęciu z Muszyny. To mój drugi faworyt :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie miłe słowa, komplementy, ale także za rady i konstruktywną krytykę.
Thanks for all kind words, compliments but also for advice and constructive criticism.