czwartek, 13 kwietnia 2017

"Ta gra bardzo uzależnia." - wywiad z Martą Perzyną z Open the Door


Zanim zdam Wam relację z kolejnej stolicy, chciałabym Wam pokazać, co o escape roomach opowiedziała mi Marta Perzyna z toruńskiego Open the Door. Pokój "Nawiedzony hotel" w Open the Door, z którego udało nam się wydostać z rodzicami i bratem w ostatnich sekundach, był pierwszym escape roomem w moim życiu. Ta forma rozrywki niesamowicie mnie wciągnęła. Niebawem wybieramy się z rodzinką do kolejnego pokoju - tym razem będzie to "Kolekcjoner twarzy", o którym moja rozmówczyni również wspomniała.Proszę o wyjaśnienie w jednym zdaniu - czym jest escape room? (dla mniej zorientowanych w temacie ;))


Escape Room to pokój zagadek, zwany też pokojem ucieczki. Grupa osób zostaje zamknięta w specjalnie opracowanej przestrzeni. Tam musi rozwiązać wszystkie zadania, aby opuścić pomieszczenie przed upływem czasu.


Skąd czerpiecie inspiracje do tworzenia pokoi i zagadek?


Inspiracją są filmy grozy, książki kryminalne, a także miejscowe legendy owiane tajemnicą.


Czy każdy może przyjść do escape roomu?


Oczywiście. Tak naprawdę nie ma ograniczeń wiekowych. Dla młodszych uczestników przewidziana jest wersja "kids".


Jak przygotować się do wizyty w takim pokoju?


Wizyta nie wymaga przygotowania. Oczywiście zawsze wygodniej jest uczestniczyć w rozgrywce w komfortowym obuwiu i wygodnych, niekrępujących ruchów ubraniach, ale nie ma tu absolutnie żadnego escape roomowego "dress codu".


W weekend, tuż przed Dniem Zakochanych, można było ciekawie spędzić czas w pokojach zaaranżowanych przez Was w toruńskim centrum handlowym. Czy planujecie więcej takich akcji?


Akcja w toruńskim Centrum Handlowym Plaza przeciągnęła się na kolejne weekendy. Praktycznie co drugi tydzień jesteśmy tam obecni i przeprowadzamy minirozgrywki trwające jedynie 25 minut, ale dostarczające równie dużo emocji co pełnometrażowa gra. O wszystkich akcjach w Galerii Plaza informujemy oczywiście za pośrednictwem naszego fanpage’a.

Jak myślicie, skąd nagła popularność tego typu miejsc?


Ludzie szukają nowych form rozrywki i sposobów na ciekawe spędzanie wolnego czasu. Escape room to świetna alternatywa dla seansu kinowego czy gry w paintball. Godzina spędzona w pokoju ucieczki pozwala im, choć na chwilę, przenieść się w inny świat.


Czy sami również odwiedzacie inne escape roomy?


Pewnie! Bardzo lubimy odwiedzać inne pokoje zagadek z dwóch istotnych powodów:

- po pierwsze: ta gra i adrenalina z nią związana bardzo uzależnia

- po drugie: jako właściciele escape roomu jesteśmy zobowiązani do obserwowania branży, w której się obracamy. 


Który pokój w Open The Door jest według Was najtrudniejszy, a który kosztował Was najwięcej przygotowań? 


Najtrudniejszym pokojem jest niewątpliwie "Kolekcjoner Twarzy", natomiast najwięcej przygotowań, szczególnie tych konstruktorskich, kosztował nas "Ocean Strachu".


Dlaczego warto wybrać escape room zamiast ślęczeć przed ekranem komputera? 


To świetna zabawa, która integruje z drużyną, uczy współpracy, jest świetnym treningiem intelektualnym i, co ważne, nie psuje wzroku :)Marcie serdecznie dziękuję za odpowiedzi, a Wam polecam wizytę w escape roomie. Dajcie znać, czy uciekliście już z jakiegoś pokoju!

Buziaki!

Sara 

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu, w dodatku wyzwalający sporo adrenaliny. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie miłe słowa, komplementy, ale także za rady i konstruktywną krytykę.
Thanks for all kind words, compliments but also for advice and constructive criticism.