wtorek, 13 czerwca 2017

Darmowe pocztówki od polskich gminKochani, dziś będzie szybko, bo mam naprawdę dużo nauki. Sesja mnie przytłacza. Nie chciałam Was jednak zostawiać z niczym. Muszę się pochwalić kartkami, które dostałam zupełnie za darmo!


Kilka tygodni temu wysłałam maile do paru urzędów w Wielkopolsce (dziękuję Kasi za wskazówki!) i dzięki temu otrzymałam darmowe kartki. Co prawda nie wszystkie instytucje odpisały, od jednej dostałam negatywną odpowiedź, ale wysłanie tych maili nie zajęło mi na szczęście dużo czasu. Darmowe kartki przysłały urzędy z Trzemeszna oraz Sompolna. Za to pracownik z urzędu w Grabowie nad Prosną poinformował mnie, że obecnie nie mają promocyjnych widokówek.


Pocztówka z Trzemeszna przedstawia miejscowość gminną oraz okoliczne wioski. I tak np. w Trzemesznie możecie zobaczyć okazałą bazylikę pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP, w Ławkach dom, w którym urodził się znany przemysłowiec Hipolit Cegielski, w Dusznie natomiast można obejrzeć kościół pod wezwaniem św. Doroty oraz podziwiać sielankowy krajobraz z punktu widokowego na Wale Wydartowskim. Jak widać, nawet niewielkie miejscowości mogą mieć coś ciekawego do zaoferowania. :) Gdyby nie darmowe pocztówki, zapewne nie odkryłabym tych miejsc.


Z Sompolna otrzymałam cały zestaw gadżetów promocyjnych. Oprócz pocztówek w kopercie znalazła się ulotka reklamowa, smycz oraz przypinka. Do ważniejszych zabytków na terenie miasta zaliczają się neogotycki kościół, drewniana kaplica św. Hieronima oraz – uwaga – odrestaurowana synagoga! Z kolei w pobliskiej miejscowości Lubstów można zwiedzić zespół pałacowo-folwarczny. Marką promującą gminę są Sady Sompolna.


Uważam, że darmowe pocztówki to świetny sposób na rozsławienie miejscowości. Otrzymane widokówki bardzo mnie ucieszyły, a i przy okazji dowiedziałam się czegoś nowego.

Słyszeliście wcześniej o Trzemesznie i Sompolnie? A może zdobyliście darmowe pocztówki od innych polskich gmin? 
Trzymajcie się ciepło! 
Sara

3 komentarze:

 1. O, widzę, że co jakiś czas zmieniają widokówki, które wysyłają. Tz. Trzemeszno - ja od nich dostałam białe, przedstawiające wnętrze bazyliki oraz chyba budynek szpitala...? Nie pamiętam już. Fajna sprawa! ^^ Saro, jak coś, kolejne miasta sukcesywnie dopisuję w wiadomym miejscu. ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Napisz do Strykowa i Stargardu Szczecińskiego - mi przysłali piękne pocztówki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pisałam do Stargardu Szczecińskiego i napisali moi że nie mają pocztówek

   Usuń

Dziękuję za wszystkie miłe słowa, komplementy, ale także za rady i konstruktywną krytykę.
Thanks for all kind words, compliments but also for advice and constructive criticism.