piątek, 11 października 2013

Zwierzenia blondynki i wyznania blogerkiKilka dni temu wspominałam Wam o moim rankingowym upodobaniu. Dzisiaj kolejne dziwaczne, ale zupełnie szczere i otwarte wyznanie.

Art Moves Festival - plakaty prezentowane są na toruńskich chodnikach
Podobają mi się… podsumowania. Podsumowania dni w wieczornych wiadomościach, podsumowania całego roku w sylwestra, podsumowania semestrów szkolnych w czerwcu. Wszystkie one zwiastują coś nowego – skoro decydujemy się na podsumowanie, to znaczy, że jakiś etap mamy już za sobą i właściwie jeśli nie chcemy, to możemy już do niego nie wracać ani go nie wspominać. W końcu co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr. Podsumowania pokazują nam, w jakich genialnych wydarzeniach braliśmy udział i uświadamiają, że tak właściwie to nasze życie wcale nie jest takie nudne, jakie się momentami wydaje.
Mają jednak też swoją drugą, gorszą stronę - czasami spędzają nam sen z powiek i potrafią nieźle zepsuć humor. Niczego nie da się przed nimi ukryć. Wyjdą wszystkie niedociągnięcia, wyjdzie na jaw, czego nie udało się zrealizować, co nam umknęło i jakie nieprzyjemne zdarzenia miały miejsca.

Toruński festiwal światła "Skyway" to dla mnie impreza obowiązkowa!
Ja postaram się jednak, aby żadne podsumowanie na blogu nie było ani smutne, ani przykre. Ma być jedynie krótkim wspomnieniem tych mile kojarzących się wydarzeń i momentów z minionego miesiąca (ale możliwe, że będzie to +/- kilka dni :)).


Urodzinowe
W podsumowaniach na pewno nie obędzie się bez… zdjęć! To one będą grać tutaj najważniejszą rolę.Od czasu do czasu możliwe, iż pojawią się również filmiki.
Na pewno spotkaliście się już w wielu miejscach (mam na myśli głównie blogi, ale również FB, tumblra, kwejka czy nawet tradycyjne papierowe gazety bądź czasopisma) z miksami różnych fotografii. Często na zdjęciach umieszczone są rozmaite obiekty należące do jednej dziedziny (np. 10 sukienek o różnym kroju), ale równie często są to miksy pełne różnorodności, z jednej strony takie wszystko i nic, ale z drugiej kocioł pełen inspiracji. 

Urocza pocztówka z Estonii
Takie zestawienia będę dla Was tworzyć, aby podsuwać, mam nadzieję, ciekawe pomysły, aby móc powspominać (nie wiem, czy pisałam już, że jestem niezwykle sentymentalna i świat bez zdjęć oraz wspomnień byłby dla mnie zupełnie bezbarwny?) . Będę także przypominać to, co wydaje mi się istotne/ważne/piękne/warte zapamiętania/niezwykłe/niecodziennie (niepotrzebne skreślić). Podobno tylko geniusz panuje nad chaosem – te wpisy rzadko będą uporządkowane chronologicznie, rzadko będą dotyczyć jednej sfery życia. To będzie właściwie kawałek mojej codzienności i niecodzienności dla Was :) Na pewno w comiesięcznych wpisach nie zabraknie ciekawostek, nowinek, tego co mnie w danym miesiącu zszokowało, zaintrygowało, rzuciło na kolana czy nawet wzruszyło do łez. Oj, będzie się działo!


Czuję, że to będzie coś w stylu "Ona tańczy dla mnie" - hit wszystkich dyskotek, domówek i zabaw. Tekst jakoś nadzwyczaj łatwo się zapamiętuje, więc chyba niebawem pół Polski będzie śpiewać Bałkanicę :D

Nie przepadam za tortami, ale kopiec kreta jak najbardziej mi odpowiada
Reportaż Chajzera dla DDTVN komentowały już nawet największe polskie blogerki. W Internecie zrobił furorę, chociaż ile ludzi, tyle opinii - jedni twierdzą, że filmik jest odpowiednio zmontowany, inni, że osoby tam przedstawione tylko żartowały albo chciały się pokazać i zaistnieć w telewizji, albo nie są właściwie nikim ważnym w polskiej blogosferze. Są też tacy, którzy mówią: Zacznijcie dostrzegać zabawny kontekst tego materiału!
Wklejam Wam link, sami oceńcie: HANS KLOSS? CHYBA JUTRO

Jedynie niewielka część mojej kolekcji

Rzeźby na jednym z wydziałów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika


A już jutro zapraszam na jubileuszowy wpis nr 50! Szykuję coś specjalnego...
Polub Sawatkę na FB CLICK

2 komentarze:

  1. Ty to masz talent do pisania notek! bardzo fajnie piszesz :) wow! imponująca kolekcja pocztówek :) bardzo przypadła mi do gustu "Bałkanica", lubię takie wesołe rytmy :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie miłe słowa, komplementy, ale także za rady i konstruktywną krytykę.
Thanks for all kind words, compliments but also for advice and constructive criticism.