środa, 1 lipca 2015

Blog kopalnią wiedzy cz. 7Tym razem bez wstępu – zapraszam Was na kolejny zestaw wyrażeń, fraz, słów, a czasami bezsensownych zbitek wyrazowych, po których internauci trafili na mojego bloga. Zachowałam oryginalną pisownię.
Czy ja pisałam o tym na blogu?!
pocztówka poczty polowej – hmm, czyli pocztówka od żołnierza? A mam taką jedną w kolekcji. Chociaż ani razu na blogu nie użyłam sformułowania "poczta polowa". Jeśli jesteście ciekawi, jak udało mi się zdobyć kartkę od człowieka w mundurze, to odsyłam tutaj.
postać pirata – kiedy byłam mała, niejednokrotnie powracał do mnie ten sam sen. Porwali mnie piraci. Momentami nie byłam pewna, czy to sen, miałam wrażenie, że to bardziej wspomnienie… I o ile zdarzało mi się pływać turystycznym "statkiem pirackim" po Bałtyku, o tyle z prawdziwymi piratami na szczęście nie miałam do czynienia.
wycieczka szkolna Besty – dla niewtajemniczonych: Besty to strona internetowa przypominająca nieco Kwejka czy Demotywatory. Ja już wyrosłam z przeglądania nie zawsze śmiesznych obrazków, to trochę strata czasu…
Antykwariat w Toruniu
Cieszę się, że pomogłam
jak sie ubrać na festiwal kolorów Toruń – Ha! Zawsze mam ten sam problem. To znaczy, wydaje mi się, że to, gdzie ma miejsce festiwal, czy jest to Toruń, Warszawa czy Lublin, nie ma znaczenia. Mówi się, że lepiej wybrać rzeczy, których nie będzie nam szkoda, jeśli się zniszczą. Ale z drugiej strony mnie udało się sprać ślady kolorowych proszków ze wszystkich ubrań. Lepiej jednak być ostrożnym i nie ubierać się w nasze najlepsze kreacje.
jak sie pisze województwa na pocztówkach – Nie jest to koniecznie. W końcu każda miejscowość ma swój unikalny kod i nie trzeba pisać nazwy województwa na widokówce czy kopercie. Mnie raz na ruski rok się to zdarzy, ale sądzę, że kartka doszłaby i bez tego dopisku.
jacy sa wlosi z Sycylii – tacy sami jak w kontynentalnej Italii? Tak właściwie to miałam do czynienia głównie z Włochami z Sycylii, czyli otwartymi, lubiącymi zabawę i wiecznie uśmiechniętymi ludźmi, którzy głośno mówią, żeby nie powiedzieć krzyczą, a poza tym czasami zdarza im się zaczepić turystkę na ulicy. 

Pocztówka z Holandii
Informacje mniej i bardziej przydatne
jakich znasz sławnych serbow – Dositej Obradović? Tylko dlatego, że mam pocztówkę z jego wizerunkiem… Poza tym Nikola Tesla.
czy w niemczech są ładne dziewczyny – przykro mi, że to hasło ciągle jest wpisywane w Google, no nie dają żyć tym Niemkom. Według krążącej powszechnie opinii, nie, nie ma u naszych zachodnich sąsiadów ładnych dziewcząt, ale może to nieprawda…?
Pocztówka z Belgii
Kochani, niebawem na blogu mnóstwo niespodzianek. Będą konkursy, będzie swego rodzaju ankieta i małe święto. 100 tysięcy wyświetleń. Bądźcie czujni!
Pocztówka z Wielkiej Brytanii od Tomasza; Bath to miejsce narodzin Jane Austen autorki m.in powieści "Duma i uprzedzenie", "Emma" i "Rozważna i romantyczna"
Miłego dnia!
Sara

11 komentarzy:

 1. Ostatnia pocztówka jest niesamowita!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pocztówka z Holandii, antykwariat w Toruniu oraz ostatnia kartka podbiły moje serce :). Również jestem zdania, że Besty itp. to strata czasu. Lepiej poczytać coś pożytecznego, co może się nam przydać w życiu, albo zwyczajnie sięgnąć po książkę! Już tyyyyle wyświetleń?! No nieźle! W takim razie niecierpliwie czekam na świętowanie :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnia pocztówka jest niesamowita. Jest taka tajemnicza i trochę mroczna. To lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnia kartka jest przepiękna!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie także urzekła ostatnia pocztówka, choć i pierwsza jest bardzo klimatyczna. Lubię wnętrza antykwariatów :)
  Ja w tym miesiącu nic ciekawego nie odnalazłam w tych hasłach, wszystkie były na szczęście dość zwyczajne, np. "santiago de compostela", "szlaki piesze" czy "marzenia" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też zazdroszczę pocztówki z Bath.. co do wyrażeń: nieważne jak, ważne że trafiają ;) Pozdrawiam i zapraszam do siebie :) http://minona.wix.com/mailboxfullofworld

  OdpowiedzUsuń
 7. Mechanizm Google nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać :D Choć w poprzednich częściach "kopalni wiedzy" chyba bardziej zakręcone hasła Ci się trafiały :) Ostatnio na mojego bloga wszedł ktoś po haśle "etapy życia węgorzy" i dalej nie wiem, jakim cudem Google go skierowało do mnie :D
  I dołączam do zachwytów nad ostatnią kartką... piękna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahaha, cudowne hasło! faktycznie, to wydanie trochę ubogie, ale chciałam już się z Wami podzielić tymi hasłami. :)

   Usuń
 8. Besty - pamiętam, że kiedyś musiałam być na bieżąco ze wszystkimi obrazkami na tek stronie. Ostatnia kartka jest cudowna :)

  OdpowiedzUsuń
 9. I love post card from Belgium!!
  www.effortlesslady.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie miłe słowa, komplementy, ale także za rady i konstruktywną krytykę.
Thanks for all kind words, compliments but also for advice and constructive criticism.