piątek, 11 stycznia 2019

Potyczki pocztówkowe - Jamajka vs. Jamajka


Ostatnio zrobiłam mały rekonesans i okazało się, że nie pokazywałam na blogu pocztówek z wielu krajów. Tak wielu, że trudno było mi wybrać, które w takim razie opisać w kolejnym poście.


Ostatecznie postawiłam na Jamajkę. Mam stamtąd dwie kartki. Do początku 2016 roku Jamajka znajdowała się na liście moich brakujących państw. W końcu, w marcu tegoż roku, w ciągu zaledwie kilku dni otrzymałam aż dwie pocztówki stamtąd (właściwie jedna została wysłana z Wielkiej Brytanii, co nie robi wielkiej różnicy, królowa ta sama).
Jedna z widokówek pochodziła z prywatnej wymiany, na którą umówiłam się z Joey. Przedstawia flagę Jamajki, wydaje mi się, że jedną z najlepiej rozpoznanych flag na świecie. Uwielbiam kartki z flagami - przynajmniej od razu widać, skąd pochodzi dana pocztówka. Mam ich co najmniej kilkanaście w kolekcji. Joey przykleił znaczek z Bobem Marleyem. Wydaje mi się, że to najsłynniejszy Jamajczyk na świecie (może na równi z Usainem Boltem). Kolory na fladze tego kraju symbolizują kolejno – żółty świecące słońce, zielony ziemię, czarny natomiast silnych ludzi. Na kartce z Jamajki Joey zawarł cytat: Don't feel bad if people remember you only when they need you. Feel privileged that you are like a candle that comes to their mind when there is darkness, który można by przetłumaczyć następująco: Nie czuj się źle, jeśli ludzie pamiętają o tobie tylko wtedy, gdy cię potrzebują. Czuj się zaszczycony, bo jesteś jak świeca, która nasuwa im się na myśl, gdy jest ciemno.
Drugą pocztówkę z Jamajki otrzymałam od niezawodnego Tomasza. Przedstawia ona hotel Tower Isle w Ochio Rios, widziany od strony plaży. Piękny widok i cudowny kolor wody.
Jamajka raczej nigdy nie była na mojej liście marzeń. Nie słucham reggae, a z archipelagu Wielkich Antyli o wiele bardziej wolałabym odwiedzić Kubę. Jednak obie pocztówki z Jamajki, które mam w swojej kolekcji, bardzo mi się podobają.
Z czym kojarzy Wam się Jamajka?
Gorące pozdrowienia (co prawda nie z Jamajki…)
Sara

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie miłe słowa, komplementy, ale także za rady i konstruktywną krytykę.
Thanks for all kind words, compliments but also for advice and constructive criticism.