sobota, 23 listopada 2013

Blog kopalnią wiedzyPamięć ludzka nie jest idealna, więc przypominam o konkursie, w którym do wygrania smaczne nagrody - CLICK

Ludzie są nieobliczalni. Nigdy nie wiesz, czym cię zaskoczą. Czytelnicy blogów i użytkownicy Internetu w szczególności. Ludzka wyobraźnia nie ma granic, a pomysły na wpisywanie rozmaitych fraz w Google przekraczają moje najśmielsze oczekiwania.

Kiedy mam zły humor i wielkiego lenia, a prokrastynacja staje się moją bratnią duszą, aby poprawić sobie humor i mieć wrażenie, że jednak nie siedzę bezczynnie, tylko coś robię, odkrywam tajemnice pulpitu nawigacyjnego Bloggera. W cudownej zakładce statystyka znajduje się jeszcze wspanialsza rubryka źródła ruchu sieciowego. Została tam umieszczona studnia bez dna, jeśli chodzi o kreatywność użytkowników Google. I samego Google. Okazuje się bowiem, że ludzie trafiają na mojego bloga poprzez wpisywanie nad wyraz ciekawych haseł w wyszukiwarce… Postanowiłam podzielić je na trzy kategorie. Przy cytowaniu postanowiłam zachować pisownię oryginalną.

Słowacja
Indie/ choć przywędrowała z Ukrainy

Czy ja pisałam o tym na blogu?!
Kategoria najbardziej absurdalna. W życiu bym nie pomyślała, że Google zdecyduje się wyświetlić adres mojego bloga po wpisaniu takich słów jak:

Film cz słonie umieją pływać – daleko mi do weterynarza, biologa, zoologa, tak samo niewiele wspólnego mam z reżyserem czy aktorem. I w sumie to nie wiem, czy słonie umieją pływać. Obstawiam, że tak.

Sklep ze strojami kąpielowym nieszawka – z przykrością informuję, że nic mi nie wiadomo na temat sklepu ze strojami kąpielowym w mojej okolicy :( O ile jakiś niewielki sklep odzieżowy widziałam, to nie odwiedziłam go ani razu. Jeśli wybieram się na zakupy to w ukochanym Toruniu :)

Mystery land niemiecki pies – Bez komentarza.

Stanie w kolejce marant h&m – kolejka po kolekcję Isabel  Marant stworzoną dla H&M była bardzo długa, ale ja niestety, a może i na szczęście, w niej nie stałam. Budzi ona we mnie mieszane uczucia.

suknie dlapanów – co kto lubi. Teoretycznie – skoro kobiety chodzą w spodniach, to dlaczego mężczyźni nie ubierają się w sukienki? Praktycznie… zapewne wyglądałoby to nietypowo.

Blogi czarownic – wszystkie części Harry’ego Pottera przeczytałam od deski do deski, nie brakuje mi żadnej płyty DVD z przygodami  uczniów Hogwartu. W dzieciństwie zbierałam karteczki z Witch, a po powrocie z przedszkola oglądałam Winx. Gdy dowiaduję się, kiedy mój znajomy ma urodziny, zdarza mi się poznawać jego szczęśliwą liczbę, poprzez krótkie działanie matematyczne. A więc strzeżcie się.

Polska

Polska


Cieszę się, że pomogłam

Często wpisujemy daną frazę w wyszukiwarce, gdy potrzebujemy pomocy, porad, szukamy informacji na jakiś temat. Ciekawa jestem, czy pomogłam osobom, które zdecydowały się wejść na mojego bloga po wpisaniu słów…

Co w lesie tak a co nie - w lesie nie można palić ognisk – tyle nauczyłam się już w przedszkolu. Za to na pewno wskazane jest las w ogóle odwiedzać, a to czy będziecie tam biegać, skakać, tańczyć, spacerować czy robić słit focie, to już od Was zależy.

Jak wejsc do narni – 1) otwórz szafę 2) otrzyj łzy zawodu po uderzeniu głową w jej tył. Ewentualnie przyjedź do Torunia i udaj się do Baja Pomorskiego, który jest polską wersją Narnii.

Kanada
Polska


Informacje mniej i bardziej przydatne

Oprócz przedziwnych stwierdzeń, ludzie trafiają na mojego bloga także poprzez wpisywanie innych określeń, dość zwyczajnych i myślę, że po wejściu na Sawatkę, często mogą znaleźć to, czego szukają. Mowa o:

Pocztówka do żołnierza

Piernikowy konkurs

Wycieczka do muzeum henryka sienkiewicza

Finlandia

Polska
Co jakiś czas na pewno będę umieszczać na blogu krótki opis najbardziej zaskakujących słów kluczowych, dzięki którym ludzie kliknęli w link prowadzący na mojego bloga. Wyczuwam, że może być śmiesznie :)

Pozdrawiam Was serdecznie,

Sara

PS. Już od dawna chciałam Wam pokazać moje pocztówki przedstawiające zwierzęta. Nie mogłam dłużej zwlekać :)

7 komentarzy:

 1. So cute :)
  Would you like to follow each other on GFC?

  OdpowiedzUsuń
 2. thx bardzo:)
  super, że Ci się podoba;)
  pierwsze zdjęcie sweet

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie widać, że ktoś do mnie trafił przez google, ale niezmiernie rzadko bloger pokazuje mi co wyszukiwano, pamiętam, że raz ktoś szukał 'pocztówki Czechy' więc norma... A kartka z Bieszczadów przecudna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj to prawda:) Słowa kluczowe w bloggerze potrafią zaskakiwać:D Ja bym się tym nie przemowała, ważne ze cokolwiek klikają, zajdą sposób aby trafic na Twojego bloga:)

  obserwuje i zapraszam do siebie:)

  ściskam
  Axis:)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja też uwielbiam Harrego Pottera :)

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo fajne masz to hobby z tymi pocztowkami :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie miłe słowa, komplementy, ale także za rady i konstruktywną krytykę.
Thanks for all kind words, compliments but also for advice and constructive criticism.