środa, 17 grudnia 2014

Zabawa: co to za miejsce?Na samym początku zachęcam Was do zerknięcia na nowe wydanie Human Times, gazetki szkolnej, ale w niej nie tylko o szkole. :) Jest felieton o Kubusiu Puchatku i amerykańskie tradycje bożonarodzeniowe  prosto od dziewczyny z Indiany! Zapraszam!
***
Wszędzie posty świąteczne, u mnie święta trwają już od listopada (spędzam je z Cliffem Richardem i Paulem McCartneyem), ale dzisiaj mam dla Was zagadkę. Można by to nawet nazwać konkursem. Dla zwycięzcy pocztówka. :)


Kilka lat temu odwiedziłam pewne miejsce. Nie pisałam o tym na blogu, bo i nie pamiętam pikantnych szczegółów (może dlatego że takowych nie było ;)), i tak naprawdę nie wiem, czy byłabym w stanie opisać wycieczkę dostatecznie barwnie. W mojej pamięci zachowały się pewne urywki, jakieś obrazy, które nie zawsze umiem połączyć z emocjami. 
Częściowo jednak wspomnienia wróciły, kiedy znalazłam płytę ze zdjęciami z tego miejsca. I właśnie one mają być dla Was wskazówką.

Oczywiście wybrałam takie fotografie, aby nie było na nich widać nazw, w końcu to byłoby zbyt łatwe!


Ciekawa jestem, czy ktoś z Was był w tych okolicach… Ja nie oceniam ich jako najpiękniejszego regionu, jaki kiedykolwiek dane było mi zobaczyć. Ale warto niektóre części świata odwiedzić, dostrzec coś więcej niż sklep po drugiej stronie ulicy. W końcu zawsze zostają wspomnienia, możemy się czegoś nauczyć, czegoś dowiedzieć, poznać nowych ludzi… Kupić pocztówki! (wtedy jeszcze tak namiętnie ich nie nabywałam, chociaż kilka pocztówek z tego miejsca w swojej kolekcji posiadam. :))
Z jednej strony chciałabym napisać, co pamiętam z pobytu w tym zagadkowym miejscu, z drugiej zaś nie może być za łatwo! Zostawiam Was więc ze zdjęciami i liczę na to, że wykażecie się swoją wiedzą geograficzną, a może wyobraźnią i kreatywnością? Możliwe, iż odwiedziliście tę krainę albo widzieliście na pocztówce. Jeśli nikomu nie uda się zgadnąć dokładnego miejsca, spróbuję dać Wam więcej wskazówek. Od razu uprzedzam, że sama nazwa państwa nie będzie wystarczająco dokładną odpowiedzią. :)

Powodzenia!


PS Jedno zdjęcie może Was porządnie zmylić, ale w jakiś sposób ono również jest związane z owym rejonem! Zrobiłam je podczas pobytu tam. Wszystko wyjaśnię Wam już za kilka dni, opublikuję wówczas więcej zdjęć, ujawnię, co to za miejsce i postaram się odkurzyć zakamarki mojej pamięci. Swoje odpowiedzi możecie podawać do 24 grudnia w komentarzach (chyba że ktoś udzieli poprawnej odpowiedzi wcześniej, wówczas dam Wam znać!) 
EDIT: Konkurs zakończony, poprawna odpowiedź padła szybciej niż mi się wydawało, co więcej - kilku komentatorów udzieliło poprawnej odpowiedzi; do wszystkich powędrują pocztówki. Dziękuję za udział w zabawie! Post o zagadkowej krainie możecie już przeczytać na blogu. Było to Roztocze!

16 komentarzy:

 1. Moim zdaniem jest to Roztocze. Byłam tam kilka lat temu, tylko drugie zdjęcie z dziewczyną jakoś mi nie pasuje, ale reszta to jak najbardziej tzn. ta woda to chyba Szumy nad Tanwią, a ostatnie zdjęcie kościół w Zwierzyńcu. Nad Szumami nie byłam, ale w Zwierzyńcu już tak i jakoś wydaje mi się, że to jest to :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się Edi, byłaś pierwsza, gratuluję! W sumie Roztocze położone to kraina położona niedaleko Twojej miejscowości. :)
   Pozdrawiam, napiszę do Ciebie niedługo :)

   Usuń
  2. Nie powiedziałąbym, że to niedaleko, choć to zależy jak dla kogo :) Cieszę się, że udało mi się jako pierwszej zgadnąć :)

   Usuń
  3. Może stosunkowo niedaleko, bo pamiętam, że my, mieszkając w Szczebrzeszynie, kiedy wybieraliśmy się na Ukrainę, to granicę przekraczaliśmy właśnie w Twojej miejscowości. No, ja mam dalej na Roztocze ;)

   Usuń
 2. piękne miejsce ;) i faktycznie jedno zdjęcie jest dość mylące ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. to piękny Zwierzyniec !(czyli moje pierwsze wycieczki z podstawówki)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Między innymi Zwierzyniec. Chociaż cała kraina zwana jest Roztoczem. Ale gratuluję spostrzegawczości i pamięci :) Niedługo napiszę wiadomość z prośbą o adres.
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. To ja strzelam! :D
  Ostatnia fotografia to Kościół na wodzie w Zwierzyńcu? Czyli w sumie jeśli chodzi o lokalizację to województwo lubelskie :) widzę też jakiś wąwóz i ogólny krajobraz tego terenu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, Kinga, świetny strzał. To kościół na wodzie, województwo lubelskie, a ten rejon, z którego zdjęcia wstawiłam, zwany jest Roztoczem. Gratuluję, również otrzymasz ode mnie kartkę. :)

   Usuń
 5. Jak dla mnie jest to Polska, Roztocze, Szumy i Zwierzyniec - kościół na wodzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taak, dokładnie! To Roztocze, Szumy nad Tanwią, Zwierzyniec. Gratuluję :) Niebawem napiszę. :)

   Usuń
 6. Na ostatnim zdjęciu wydaje mi się, że jest kościół w Zwierzyńcu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to kościół na wodzie w Zwierzyńcu, brawo! Niedługo napiszę wiadomość z prośbą o adres. Dziękuję za udział w zabawie i pozdrawiam.

   Usuń
 7. O matko, nie mam pojęcia, co to za miejsce! W sumie to ten pierwszy widoczek to taki trochę bieszczadzki... Ale może Słowacja? No nie wiem. :)

  Przy okazji bardzo dziękuję za kartkę! ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że dotarła! Martyna, niebawem wezmę się za wypisywanie Twojego zeszytu, mam nadzieję, że uda mi się go wysłać do kolejnej osoby w poniedziałek. :)
   Niestety, to nie Słowacja, to nasze polskie Roztocze. :)

   Usuń
  2. Wcale się nie dziwię, że nawet blisko nie byłam - moja geografia leży i kwiczy. :P

   Usuń

Dziękuję za wszystkie miłe słowa, komplementy, ale także za rady i konstruktywną krytykę.
Thanks for all kind words, compliments but also for advice and constructive criticism.